Články o radarech a antiradarech
Reklama
Oficiální zástupci výrobců pro ČR
Sponzor

AntiLaser - AL G9 - Víceúčelový laserový systém

09. 08. 2009

Tento Antilaser G9 je už devátá generace tohoto produktu. Jedná se o kvalitní zařízení, které umí spolehlivě rušit policejní lasery. Antilaser G9 je kompletně inovovaná technologie, umožňující rušit všechny laserové pistole a je funkční v celé Evropě. Zásadní výhodou tohoto zařízení je, že je homologováno na montáž do vozidla a to jako parkovací asistent, čímž se jiná rušička chlubit nemůže. Jako parkovací asistent také velmi dobře funguje - údajně o mnoho lépe než generace G8, ale samozřejmě tuto funkci možné vypnout a používat jí nemusíte. Generaci G8 jsme bohužel vypůjčenou neměli, ale fungovala prý na svou dobu také velmi dobře.

Oproti antilaseru G8 má tato nová verze až zdvojnásobený výkon, proto na mnoho automobilů postačí pouze jedno čidlo. Antilaser G9, který jsme měli vypůjčený ještě nebyl schopen detekovat infra přisvícení úsekových měření, proto jsme se rozhodli ještě počkat a zakoupit až verzi s touto inovací, která by měla být brzy uvedena na trh.

Po dobu používání Antilaseru G9 jsme byli s jeho účinností opravdu spokojeni. Nastavili jsme si jej na trvalé rušení, abychom jej mohli ručně ovládat. Další možnost je nastavení rušení po dobu 4 nebo 8 sekund - jakmile Vás policista měří, rušička začne měření rušit a ohlásí poplach a po 4 nebo 8 sekundách se vypne. Tou další možností, kterou jsme zvolili mi, je trvalé rušení, kdy jakmile zpomalíte na povolenou rychlost, vypnete zařízení sami. Moc nedoporučujeme nechat rušit zařízení po celou dobu měření, protože dohady s policisty nejsou příjemné i když Vám nakonec nemůžou nic nedokázat a taky nedokážou.

Montáž je třeba nechat udělat u lidí vyškolených na montáž Antilaserů, protože jen oni jsou schopni udělat opravdu diskrétní montáž. Nejlépe je se obrátit na prodejce, aby Vám poradil, kde je nejlepší montáž nechat udělat.

Za zapůjčení tohoto antiradaru Antilaser AL G9 děkujeme výhradnímu dovozci, firmě AntiRadary.NET s.r.o.

Klady a zápory

Skvělá rušička, která je schopna rušit všechny laserové pistole v ČR i Evropě
Výborně funkční parkovací asistent
Malá čidla
Brzy bude mít funkci detekce úsekového měření
Údajně až o 50 % lepší výkonnost než u G8
Vyšší pořizovací cena
Brzy vyjde nový model této rušičky

Hodnocení 4,5 bodů z 5

Galerie

[GALERIE=/gallery/al-g9]