Články o radarech a antiradarech
Reklama
Oficiální zástupci výrobců pro ČR
Sponzor

Jak fungují laserové rušičky?

Laserové rušičky (aktivní antiradary) jsou zařízení, které Vás upozorní na měření laserovou pistolí, kterou pasivní antiradary velmi těžko odhalí. Jakmile proti Vašemu vozidlu začne laserová pistole vysílat pulzy, laserová rušička začne vysílat protipulzy a tím zamezí změření vozu.

Existují rušičky, které jsou homologované jako parkovací asistenty či otvírače garážových vrat a tyto produkty jsou tímto také legalizovány - jedná se o produkty Antilaser a LaserTrack - více o nich si můžete přečíst v recenzích. Navíc například rušička AntiLaser G9 RX je homologována pro pevnou montáž do vozidla. Jedná se o jediné zařízení tohoto druhu, které je pro tento účel schváleno! U těchto produktů se Vám nemůže stát, že by Vám jejich použití bylo prokázáno.

U ostatních rušiček není žádná legalizace možná a tak je třeba je správně používat. Co se týká rušení i v tomto je třeba koukat na typ rušičky, protože některé ruší lépe a některé hůř. Samozřejmě kvalita se nepřímo odvíjí od ceny produktu. Dále můžeme rozlišit rušičky s laserovými diodami a LED diodami. Rušičky, které mají laserovou diodu mají větší vysílací výkon a tím pádem také lépe ruší - jedná se o AntiLaser, LaserTrack a Laser Interceptor. Na druhou stranu Blinder ten má 8 LED diod a přesto nemá takový výkon a navíc také obrovská čidla.

Pokud provádí montáž odborné montážní středisko, které má v těmito produkty zkušenosti, je u určitých typů možné udělat tak diskrétní montáž, že ani majitel vozidla čidla v masce nenajde.

Co se týká používání, tak můžeme doporučit následující postup: Jakmile Vás policista začne měřit a rušička signalizovat poplach, zpomalte na povolenou rychlost a zařízení vypněte - poté Vás bude policista moci změřit a nebudete riskovat zastavení.