Články o radarech a antiradarech
Reklama
Oficiální zástupci výrobců pro ČR
Sponzor

Antiradary E6 / E8 a MX7 / EMS 20 - Test levných antiradarů

12. 09. 2014

AUTOPASS E6 / E8

Autopass E6 / E8 – na množící se dotazy na tento antiradar jsme se rozhodli reagovat a otestovat ho. V poslední době se totiž množí spamové zprávy s nabídkou na tento detektor. Je nabízen na internetových stránkách www.antiradar-cz.com (UPDATE: po pár týdnech tento prodejce zmizel beze stopy a jeho stránky už nejsou v provozu) www.v7-detektor.com nebo www.olimport.cz. Produkt je nabízen za relativně nízkou cenu 1 470 Kč. Ovšem tato cena je zcela pochopitelná, protože technické parametry a funkčnost zařízení odpovídají ještě nižší ceně. V podstatě se dá říci, že tato cena je neuvěřitelně vysoká (my jsme tento detektor objednali z Číny za necelých 21 USD, tedy cca 440 Kč). I přes vysokou cenu nám zmiňovaný český prodejce detektor doposud neposlal.

Detektor rozhodně nezklamal naše očekávání. Absence zúženého pásma Ka Narrow zavdává průchod velmi vysokému počtu falešných poplachů, které se také dostavily. Detekce skutečných radarů naopak byla bídná a to až v samotném paprsku (tedy v okamžiku změření radarem) a nebo žádná. Tento detektor rozhodně není určen pro Českou republiku a Slovensko.

Videa s ukázkami (ne)funkčnosti:

Najezdili jsme s tímto detektorem cca 3 000 km. Poslechli jsme si spoustu falešných poplachů a projeli jsme 4x kolem aktivního radaru. Detektor detekoval pouze dvakrát a to ještě prakticky v přímo v paprsku radaru, takže nás upozornil na radar v okamžiku změření, ne-li už po změření.

Chcete-li mít v automobilu svítící ozdůbku, pak by se jistě dala najít lepší alternativa za menší peníz.

Klady a zápory

Skvělá cena
Velké množství falešných poplachů
Nedetekce radarů = nefunkčnost

Hodnocení detektoru 0,5 bodů z 5

POZOR! Samotný prodejce na svých stránkách upozorňuje na možnost pozdní detekce, případně vůbec žádné detekce. Odůvodňuje to sice fyzikálními zákonitostmi, ale v podstatě pouze upozorňuje na skutečnost, že on si namastí kapsu a Vy s tímto přístrojem budete platit pokuty, protože Vás detektor před radary neochrání. Chceme Vás upozornit, že se jedná o starou písničku a toto už se stávalo v roce 2006. Pro více informací ohledně těchto nefunkčních detektorů klikněte << ZDE >>.


Antiradar MX7 / EMS 20 - Ještě větší peklo

Další detektor, který jsme si zakoupili, byl Antiradar MX7 (nebo taky se prodává pod jménem EMS 20) a v autě jsme ho měli pouze pár hodin. Ofiiciální stránky výrobce jsme nebyli schopni najít. Detektor jsme koupili ze stránek "Slevnuj.cz Antiradar MX 7". Další stránky kde se tento detektor prodává pod jménem EMS 20: "Amplion.centrum.cz Antiradar EMS 20"

Detektor už napohled vypadá levně a čínsky. Když jsme detektor poprvé zapli, zaskočili nás jeho zvuky a to, že detektor hned náhlásil první falešný poplach na K pásmu. Divné bylo, že K pásmo bylo v detektoru vypnuté. Když jsme antiradar MX7 vzali do "terénu", potkali jsme první radar a detektor, který měl zaplé Ka pásmo, mlčel jako by se nechumelilo. Potom jsme zkusili na detektor, který má prý detekovat policejní Laser, vystřelit z laserové zbraně LTI 20-20. Detektor znovu mlčel. Po tomto testu jsme se rozhodli, že toto je opravdu nejhorší detektor, který se dá v ČR koupit. A lidé si ho kupují jen kvůli tomu, že stojí 1 999 Kč. Bohužel netuší, že detektor je k ničemu. Navíc nám rušil v autě GPS navigaci.

l2

Klady a zápory

Cena
Opravdu velké množství falešných poplachů
Nedetekce radarů = nefunkčnost

Hodnocení 0 bodů z 5

POZOR! Tento Antiradar opravdu nedoporučujeme zakoupit kvůli žádné detekci na české antiradary. Detektor nám navíc rušil GPS signál navigace. Opravdu nic pozitivního jsme na tomto antiradaru nenašli a ani vy nenajdete. Jako u předchozího antiradaru Vás chceme upozornit, že se jedná o starou písničku. Podobné "skvosty" a toto už se stávalo v roce 2006. Pro více informací ohledně těchto nefunkčních detektorů klikněte << ZDE >>.

Rada před nákupem: Tyto dva detektory rozhodně nedoporučujeme zakoupit. Na internetu je mnoho podobných levných detektorů například Antiradar Stinger RX-85 pro, EMS 20 nebo Sky 10 detektor (V7-Detektor) !