Články o radarech a antiradarech
Reklama
Oficiální zástupci výrobců pro ČR
Sponzor

Antiradar Beltronics STI Driver (US verze)

04. 08. 2008

Jedná se o přenosný antiradar od firmy Beltronics, která udělala pro americký trh přenosnou verzi "STi-čka". V USA je to opravdová jednička mezi přenosnými antiradary, v ČR jej ale moc nevyužijete, protože to není detektor přizpůsobený pro provoz v Čechách. Výhodou tohoto antiradaru je jeho nedekovatelnost. V některých zemích (například Španělsko a Holandsko) se používají policejní radary, schopné odhalit pasivní detektory - tento antiradar ale neodhalí.

Problémem tohoto přenosného antiradaru je ale vysoké množství množství falešných poplachů a velmi níská cislivost na v ČR a SK používaná radarová pásma. Stejně tak je poměrně vysoká jeho cena - pro Beltronics je tento antiradar nejvyšší třídou přenosných detektorů pro USA a Kanadu. Co se týká zpracování to je opravdu kvalitní a detektor vypadá na oko velmi dobře. Naše doporučení ale nedostane a to právě z důvodu špatné detekce (ta je až o 80 % horší než u antiradarů s verzí EURO) zejména na odjezdu a vysokého množství falešných poplachů.

Za zapůjčení tohoto antiradaru Beltronics STI Driver děkujeme výhradnímu dovozci, firmě AntiRadary.NET s.r.o.

Klady a zápory

Kvalitní provedení HIGH-END
Nedekovatelný antiradar systémem VG2, ale to není zrovna v našich a blízkých zemích využitelné
Špatná detekce, zejména na odjezdu
Velké množství falešných poplachů

Důvody, proč tento antiradar v ČR nepoužívat:

  • Radary, které se používají v ČR využívají 2 frekvence: 34.0 GHz (státní policie) a 34.3 GHz (městská policie). Na radary Městské policie reaguje nepravená verze poměrně slušně, ale na radary Státní policie z důvodu nízké citlivosti antiradar nereaguje vůbec nebo až ve chvíli, kdy jste měřeni.

Hodnocení 2body z 5

Galerie

[GALERIE=/gallery/bel-sti-driver]