Články o radarech a antiradarech
Reklama
Oficiální zástupci výrobců pro ČR
Sponzor

BLINDER M27, M47, M25, M45, M20, M40 X-TREME

09. 06. 2009

Testování rušiček Blinder jsme velmi dlouho nevydrželi. Stačilo potkat 5 laserových měření a zjistili jsme, že tato rušička nefunguje tak jak má. Jedná se o jednoúčelové zařízení, které není homologované na montáž do vozidla a legalizace je také velmi složitá, protože nemá přidané funkce jako je například parkovací asistent nebo otvírač garážových vrat.

Co se týká rušení je na opravdu špatné úrovni. Testovali jsme to s laserovými pistolemi, které používá policie a pokaždé se nám podařilo vozidlo proměřit a to jsme v přední masce vozidla měli 4 čidla! Na delší vzdálenosti Blinder rušil, ale jakmile jsme se přiblížili, bylo možné vozidlo změřit. Zároveň umístit si do přední masky vozidla 4 čidla, abychom měli alespoň nějakou šanci, že nás nezměří je podle nás nesmysl, protože pokud byste policisty rušili a oni si chtěli auto prohlédnout, pak byste mohli mít problém. U rušiček jako je Antilaser nebo LaserTrack je to ošetřeno homologací na jiné funkce tohoto zařízení, u Blinderu nic takového neexistuje.

Rozměr čidel nás také překvapil - před deset centimetrů má jedno čidlo na délku, což znamená, že byste v přední masce museli mít zabrán prostor 40 cm, aby byla tato rušička funkční.

Co se týká ovládání, není to žádná věda - můžete rušičku jen zapnout nebo vypnout - nic jiného, ani nastavit hlasitost či jiné možnosti nejsou k dispozici. Dále není možné zapnout funkci trvalého rušení - rušička ruší 7 sekund a poté se vypne. Výhodou tohoto produktu je zejména opravdu nízká cena, ale pokud porovnáme cenu x výkon, pak bychom si ji stejně nekoupili.

Za zapůjčení tohoto antiradaru děkujeme prodejci antiradar-shop.cz

Klady a zápory

Levná rušička
Velká čidla, není možná diskrétní montáž do vozu
Ochrání Vás odhadem jen asi v 60 % měření
Není možné ji nijak nastavit dle preferencí uživatele
Údajně časté poruchy zařízení

Hodnocení 2 body z 5

[GALERIE=/gallery/blinder]