Články o radarech a antiradarech
Reklama
Oficiální zástupci výrobců pro ČR
Sponzor

Genevo HD+ - Test první pevné sady Genevo

10. 02. 2015

Začátkem roku 2015 přišla na trh první pevně montovatelná radarová anténa od výrobce Genevo. Podle vyjádření výrobce by měla mít anténa minimální počet falešných poplachů a skvělé detekce.

GENEVO_MOUSE_FRONT

Rozhodli jsme se Genevo HD+ naistalovat do našeho auta a prověřit ji v měsíčním testu. Genevo HD+ se dá propojit s řídící jednotkou detektoru Beltronics 975e nebo bezdrátově se zařízením Genevo GPS+, které má v sobě databázi radarů a ostatních dohledových zařízení celé Evropy. My jsme si na test  vybrali kombinaci Genevo HD+ spolu s Genevo GPS+.

První pocity: Po instalaci HD+ a GPS+ a následném zapnutí obou zařízení jsme si všimli okamžitého připojení radarové hlavy k jednotce GPS+. Na displeji se objevil nápis "Radar připojen" a ikona "HWY" signalizující připojenou radarovou anténu se rozsvítila. Po pár vteřinách přestala blikat také ikonka "GPS" a její stálé svícení nám společně s hlasovým oznámením "GPS zachyceno" oznámily, že jsme zachytili také platný signál GPS. Genevo GPS+ jak je u produktů Genevo dobrým zvykem, komunikuje s řidičem kompletně v češtině a informuje vás o všech typech stacionárních radarů, úsekových měření a kamer na červenou. V kombinaci s radarovou anténou Genevo HD+, která umí detekovat všechny mikrovlnné radary používané v ČR a také policejní laserové pistole, je toto opravdu kompletní systém. Ve srovnání s konkurencí pak za opravdu příznivou cenu.

Genevo-Remote-NEW

S tímto kompletem jsme najeli více než 2 000 kilometrů a mimo město jsme neměli ani jeden falešný poplach. Ve městě (Praha) jsme občas nějaký ten falešný poplach měli. Celkově jsme zaznamenali tři (pravděpodobně) falešné poplachy.

Jakmile jsme potkali policejní radar v provozu, byla detekce přibližně 450 metrů v protisměru. Další hlídka, kterou jsme potkali, měla radar ve směru jízdy a v tomto případě byla detekce okolo 150 metrů. Tyto výkony nás opravdu mile překvapily a myslíme si, že Genevo HD+ bude díky velmi dobré detekci silnou konkurencí pro značky jako Beltronics a Escort.

Co se týká Genevo GPS+, ovládání je intuitivní. Pokud máte připojenou radarovou anténu HD+, nastavovací menu se Vám automaticky rozšíří o položky týkající se radaru.

Genevo GPS+ má ale i své nedostatky. Pokud svítí přímé slunce, na displeji není téměř nic vidět. Hlasitost GPS+ by také mohla být lepší, protože při poslechu hlasitější hudby v autě poplachy uslyšíte jen stěží. Tyto problémy se však dají jednoduše eliminovat díky jednoduché vychytávce, kterou Genevo GPS+ předběhlo veškerou svou konkurenci. V menu se dá jednoduše otočit dispej o 180 stupňů a zařízení si pak můžete umístit diskrétně vedle zpětného zrcátka. Nejen že jej pak máte plně odstíněn oproti slunci a displej je pak skvěle viditelný, ale máte jej i podstatně více na dosah a i při hlasitější muzice je pak slyšet velice dobře. Z venku je navíc Genevo GPS+ prakticky neviditelné a neláká tak nenechavce :).

IMG-20150211-WA0003

Celkově si po více než měsíčním testům myslíme, že tento detektor se výrobci Genevo opravdu povedl a my ho můžeme jenom doporučit.

ROB_0282

ROB_0281

Děkujeme za zapůjčení a namontování detektoru Genevo HD+ a Genevo GPS+ firmě AntiRadary.NET.