Články o radarech a antiradarech
Reklama
Oficiální zástupci výrobců pro ČR
Sponzor

Laser Interceptor - aktivní laserová rušička

10. 11. 2009

Laser Interceptor je aktivní laserová rušička, u které výrobce uvádí, že její výkon je mnohem lepší než rušička Antilaser - to byl také jeden z důvodů jejího zapůjčení a otestování. Na první pohled je Antilaseru opravdu dost podobná výrobce se snaží i o to, aby měla podobné funkce. Parkuje, detekuje infra přisvícení úsekového měření atd.

Při testování laserovými pistolemi jsme byli auto schopni ve více než polovině průjezdů proměřit, což nám nepřišlo jako úplně dobrý výsledek testu, který měl podle výrobce a některých prodejců dopadnout srovnatelně s Antilaserem u něhož dle našich vlastních testů auto proměřit opravdu nelze. Navíc nám v průběhu testu přestalo fungovat jedno čidlo, což jsme se dozvěděli tak, že jsme jednu polovinu vozu byli schopni jednoduše změřit prakticky na jakoukoli vzdálenost. Rušička nám problém s čidlem kupodivu vůbec nenahlásila a uživatel se o poruše čidla tedy dozví až když je změřen. Na některých fórech jsem se později dočetl, že nejsem sám, komu některé z čidel vypovědělo službu. Čidlo nám prodejce sice okamžitě vyměnil, ale problém s tím, že se pak na rušičku nedá spolehnout toto bohužel neřeší.

Najezdili jsme s Laser Interceptorem kolem 2000 km, ale nebyli jsme moc spokojeni, stávalo se nám, že jsme měli dost falešných poplachů - údajně je to proto, že tato rušička má funkci jako Antilaser - umí detekovat infra přisvícení úsekových měření a ty také detekuje, bohužel i spoustu dalších věcí - ovšem je to opravdu nepříjemné mít na rušičce falešné poplachy.

Dále nám rušička často hlásila, že jsme oslněni sluncem. Proč tuto hlášku hlásila prakticky každý sluneční den jsme nepochopili. To v čem má náskok je hlasové oznamování laserového poplachu a také typu laserové pistole, co Vás měří. To nemá žádná jiná rušička a dokonce některé hlášky umí i v češtině. Problémem je ale špatný repráček, kdy místo klasického hlášení o poplachu tato rušička nepříjemně "rachtá".

Za zapůjčení tohoto antiradaru děkujeme prodejci antiradar-shop.cz

Klady a zápory

Poměrně nízká cena
Umí detekovat infra přisvícení úsekového měření
Hlasové oznámení laserového poplachu i typu laserové pistole
Větší rozměr čidel
Někdy se na displayi laserové pistole objevila chybová hláška, která znamená, že byla pistole rušena = problém s legálností
Špatný repráček, rachtání při hlášení poplachu
Horší detekce laserového měření + časté poruchy čidel
Nízká kvalita provedení - plastový LOW-END

Hodnocení 3 body z 5

[GALERIE=/gallery/li]