Články o radarech a antiradarech
Reklama
Oficiální zástupci výrobců pro ČR
Sponzor

Protector 850cz - novinka roku 2011

30. 07. 2012

Nedávno jsme na vyzkoušení dostali úplnou novinku, která byla na trh uvedena v listopadu 2011. Jedná se o zařízení pod názvem Protector a byli jsme ujištěni, že se jedná o nejlepší zařízení, co je na trhu k dispozici. Měli jsme jej k dispozici asi 3 měsíce a najezdili jsme přes 5000 km a byli jsme velmi mile překvapeni!

Protector je antiradar, který byl vyvinut speciálně pro Českou republiku a je plně přizpůsoben nejen radarům používaným v ČR, ale hlavně českým uživatelům. Velice nás zajímalo, jakou bude mít tento antiradar detekci a hned po potkání prvního radaru jsme byli mile překvapeni - detekce byla shodná s nejlepším pevným antiradarem Beltronics STi-R Plus a to jak na příjezdu, tak na odjezdu (v obou směrech)!

Protector má ale mnoho výhod oproti antiradaru Beltronics - komunikuje s Vámi v češtině - oznamuje česky měření, jaký je to typ měření, také Vám hlasově pomáhá při nastavování antiradaru a další. Co je ale asi největší výhodou je skvělá databáze stacionárních radarů a hlavně úsekových měření - vždycky Vás bude informovat o vjezdu a výjezdu z úsekového měření, stejně tak Vás informuje, pokud překročíte povolenou rychlost a na konci úsekového měření Vám oznámí průměrnou rychlost v měřeném úseku.

Další užitečnou funkcí je elektronická kniha jízd. Protector zaznamenává a ukládá kompletní informace o pohybu vozidla, také ale radarové poplachy a další. V počítači pak jednoduše za pomocí programu pro tvorbu knihy jízd vyberete data a nemusíte se s tím psát, což mnohdy ušetří mnoho času. Také ukládá údaje o radarových měřeních, takže pokud Vám přijde předvolání, můžete si zkontrolovat, jestli jste na daném místě opravdu jeli, jak rychle a jestli tam měřili...

Protector je schopný komunikovat s laserovými rušičkami - je možné si jej nechat namontovat společně s laserovou rušičkou, přičemž v interiéru Vašeho auta nebudete mít ovládací tlačítko antiradaru + ještě laserové rušičky, ale jen jedno na ovládání obojího! To přispěje k diskrétnosti montáže a jednoduchosti ovládání.

Pokud používáte antiradary i v cizině, pak je Protector dobrou volbou. V cizině se totiž používají také radary v K pásmu, ve kterém fungují například i automaticky otevírané dveře u benzínek, bank a jinde - prostě klasický antiradar, u kterého zapnete pásmo K Vám bude pípat všude. Protector to docela vychytal. Po vyzkoušení můžeme říct, že ne na 100 %, ale rozhodně se dá v pohodě používat i v cizině, protože má filtry nastaveny tak dobře, že máte falšený poplach v K pásmu opravdu jen zřídka.

Ovládání je úplně jednoduché - vše v češtině, vše je Vám potvrzeno, nastavení je opravdu lehké - něco se dá nastavit při provozu, podrobnější věci po vyjmutí SD karty a vložení do počítače - samozřejmě opět v češtině. Tam pomocí jednoduchého programu nastavíte detailní věci. Veškeré funkce se dají zapnout/vypnout, nastavit si můžete na co chcete/nechcete být upozorňováni a další. V autě si vše nastavujete pomocí jednoho tlačítka...

Jak to celé shrnout? Myslíme si, že Protector 850cz je opravdu nejlepší dostupný antiradar a do našeho auta jsme si ho nechali namontovat místo antiradaru Beltronics STi-R Plus, který je teď podle nás až na druhém místě. Víme tak o všech "úsekáčích", místech častého měření a v kombinaci s Antilaserem je to ta nejlepší volba, co jsme mohli udělat.

Za zapůjčení tohoto antiradaru PROTECTOR 850cz děkujeme výhradnímu dovozci, firmě AntiRadary.NET s.r.o.

Klady a zápory

Výborná detekce na úrovni "STi-čka
Přesná GPS databáze úsekových měření, kamer na červenou, stacionárních radarů a dalších bodů
Možnost přidávat vlastní důležité body
Komunikace v češtině
Jednoduché nastavení a ovládání
Diskrétní ovládací tlačítko v interiéru
Možnost propojení s laserovými rušičkami
Minimum falešných poplachů
Vyzkoušejte a napište nám chyby, my na žádné nepřišli
Možné negativum je, že Protector nemá displej, ale zjistili jsme, že pokud je vše uděláno intuitivně, tak vlastně není potřeba...

Hodnocení 5 bodů z 5