Články o radarech a antiradarech
Reklama
Oficiální zástupci výrobců pro ČR
Sponzor

Stinger Card

12. 09. 2013

Dnes jsme otestovali pevný antiradar Stinger Card. Stinger Card měla být konkurence antiradaru Escort 8500CI.

Když se nám dostal Stinger poprvé do rukou, byli jsme trochu překvapeni designem – obrovský reproduktor (na šířku 13cm), velký ovládací panel, řídící jednotky, které včetně připojené kabeláže mají skoro 20cm šířku, mnoho zbytečných kabelů atd. Abychom rozměry pouze nekritizovali, výhodou je relativně malá radarová anténa, která se dá velice snadno umístit do čelní masky vozidla. Konkurenční radarové antény se však většinou umísťují také bezproblémově, takže tato výhoda vlastně není až takovou výhodou. Kam bychom v autech namontovali obrovský reproduktor, velké řídící jednotky, a hlavně, kam bychom dali zbytečně velký ovládací panel s dokem, který má rozměry 10.5 x 7 x 1,5 cm, nám opravdu není jasné. Panel designově není moc hezký. Jeho diody vás v noci velmi osilňují. Nejsme si také jisti tím, zda by lidé, kteří dnes žádají zejména skrytou montáž, chtěli mít v autě něco tak extrémně viditelného jako je tento ovládací panel s designem, který byl aktuální zhruba před 10 lety. Výrobce se chlubí tím, že je karta lehce odnímatelná z panelu, ale k čemu je to dobré, jsme nezjistili.

Stinger CARD

Tento antiradar obsahuje GPS modul s databází, takže Vás upozorní také na úseková měření a další body uložené v databázi, což je jeho výhodou oproti levnějším modelům. Problémem však je, že ji má velmi nepřesnou. Předností Stingeru je jeho detekce radarů, která je srovnatelná s levnějšími produkty Beltronics. Trochu problém je i s falešnými poplachy. Těch jsme měli poměrně dost, někdy se také stane, že reaguje na orientační cedule, které pouze sdělují Vaši rychlost (a vysílají v úplně jiných pásmech, takže by detekovány být neměly). Skutečnost je to velmi nepříjemná, protože tyto cedule jsou poslední dobou téměř v každé vesnici.

Stinger Display

Pokud bychom to měli shrnout, nechtěli bychom být instalujícím technikem, který bude zařízení do automobilu montovat – montáž je složitá. Velkým mínusem je také nepříjemný zvukový signál hlásící poplach. V zahraničních zdrojích jsme se navíc dozvěděli, že Stinger měl v minulosti poruchovost relativně vysokou a ani spolehlivost tedy nebude silnou stránkou tohoto zařízení. Podle nás tedy Stinger v současné době rozhodně HIGH-END produktem není…