Články o radarech a antiradarech
Reklama
Oficiální zástupci výrobců pro ČR
Sponzor

Antiradar Valentine One - verze: 3.872 (update 2011)

09. 11. 2009

Valentine One jsme měli zapůjčený na dva týdny a najeli jsme přes 1 500 km v Praze, na dálnicích a ostatních silnicích v ČR. Tento detektor nám byl velmi sympatický svým vzhledem a také jednou vychytávkou, kterou se od ostatních odlišoval - šipkami, které ukazují odkud vás měří. Nakonec jsme si ale uvědomili, že zrovna tato "vychytávka" není úplně nejlepší. Chyběl nám totiž displej, který by nám ukázal frekvenci signálu, případně jiné informace. A to nemluvím o ovládání (nastavování) detektoru. To je pro laika naprostá "španělská vesnice", chybí display, takže ani nevíte co a jak nastavit a bez návodu neuděláte vůbec nic a s ním to není o mnoho lehčí.

Co se týká detekce, tak jsme potkali 2 stacionární radary (tunel Mrázovka), 4 bradavice a 2 lasery. Ne, že by se v Praze tolik měřilo, ale máme své zdroje :-), takže víme kam vyrazit. Detekce laseru se nám zdála opravdu dobrá, reagoval v obou případech! Detekci stacionárních radarů bychom hodnotili opravdu na jedničku a antiradar informoval opravdu s předstihem, ale pak se nám stalo něco, na co jsme byli předem upozorněni. Někdy antiradar Valentine One prostě na radary určitého typu nereaguje, nebo reaguje pozdě až když je v přímém paprsku radaru. To přesně se nám stalo, když jsme jeli kolem modré Fabie a ta měla bradavici, začal Valentine One reagovat až ve chvíli, kdy jsme projeli kolem ní. Naštěstí pro nás jsme o Policii předem veděli. Po vypnutí a následném zapnutí se Valentine One opět zkalibroval a reagoval normálně! Z toho důvodu bychom mu strhli další body.

Co se týká falešných poplachů, mimo města je to docela v pohodě, ale ve městě je na tom tento antiradar o dost hůře než konkurenční produkty Beltronics a Escort.

Za zapůjčení tohoto antiradaru děkujeme prodejci antiradar-shop.cz

Klady a zápory

Extrémně citlivá laserová čidla
Dokáže ukázat, odkud jde radarový signál (zbytečná funkce, ale je tam)
Magnesiové pouzdro detektoru
Lákavá cena
Absence speciální úpravy (pouze USA verze)
Vyšší hmotnost detektoru = často padá z čelního okna
Vysoké množství falešných poplachů
Občasná nedetekce radarů (přehřívání detektoru)

Hodnocení 3,5 bodu z 5

Galerie

[GALERIE=/gallery/v1]